Navigácia blogu

Najnovšie príspevky

Odporúčané príspevky

 • Ako sa zbavím rias v bazéne?
  Ako sa zbavím rias v bazéne?
  733 Zobrazení Páči sa

  Vývoj rias vo vode je skutočnou nepríjemnosťou. Riasy alebo riasy sú mnohobunkové organizmy, ktoré sa reprodukujú veľmi rýchlo (dokonca aj za niekoľko hodín). Anorganické zlúčeniny prítomné vo vode používajú na stavbu organických zlúčenín, ktoré sú príčinou škodlivých znečisťujúcich látok.

  Čítať viac
 • Ako ohriať záhradný bazén?
  Ako ohriať záhradný bazén?
  485 Zobrazení Páči sa

  V našej klíme môžu majitelia expanzných alebo stojanových záhradných bazénov čeliť problému so studenou vodou. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť - tu sa zameriame na tie, ktoré vyžadujú najmenej komplikované riešenia.

  Čítať viac
 • Sezónny záhradný bazén - ako ho pripraviť na zimu?
  Sezónny záhradný bazén - ako ho pripraviť na zimu?
  728 Zobrazení Páči sa

  Záhradný bazén v slovenskom podnebí je možné využívať od konca jari do začiatku jesene, tj - pri dobrom vetre - takmer pol roka. Kým však prídu prvé mrazy, mali by sme ho vložiť a zaistiť na zvyšné mesiace, pokiaľ nejde o poriadne vybudovaný celoročný bazén.

  Čítať viac
 • Bazénové filtrácie, čo by ste o nich mali vedieť?
  Bazénové filtrácie, čo by ste o nich mali vedieť?
  542 Zobrazení Páči sa

  Zákazníci sa nás často pýtajú na bazénové čerpadlá - okrem iného, ​​aké sú rozdiely, ako ich nahradiť a aký bude ich optimálny výkon. Špeciálne pre vás sme pripravili prehľadného sprievodcu, v ktorom odpovedáme na tieto a ďalšie otázky.

  Čítať viac
 • Čím podložiť bazén/vírivku?
  Čím podložiť bazén/vírivku?
  790 Zobrazení Páči sa

  Každý, kto mal záhradný bazén, vie akú nepríjemnosť spôsobujú aj najmenšie kamienky pod dnom, keď je naplnený. To nie je nepohodlné iba pre používateľov - každá vydutina je potenciálnym odierajúcim bodom, pretože je vystavená častejšiemu a silnejšiemu treniu. Tomu sa dá zabrániť iba jedným spôsobom - izoláciou dna bazéna od zeme ďalšou vrstvou materiálu. Aký produkt by ste si mali vybrať, aby bolo riešenie efektívne a čo najuniverzálnejšie? Pokúsime sa vám pomôcť v nižšie uvedenom sprievodcovi.

  Čítať viac
 • Vitamín C do bazéna, funguje v praxi?
  Vitamín C do bazéna, funguje v praxi?
  860 Zobrazení Páči sa

  Udržiavaný bazén s krištáľovo čistou vodou šumivou na slnku je niečo, o čo sa snaží každý majiteľ bazénu. Táto vízia však rýchlo naráža na realitu, v ktorej bazén nie je sám o sebe krásny počas celej sezóny - malo by sa oň systematicky starať, pričom vode treba venovať osobitnú pozornosť. V nasledujúcom článku odhalíme niektoré populárne mýty o bazénovej chémii, najmä o unikátnych vlastnostiach vitamínu C.

  Čítať viac
 • Kam umiestniť nafukovaciu vírivku?
  Kam umiestniť nafukovaciu vírivku?
  938 Zobrazení Páči sa

  Vírivka do domu alebo bytu? Prečo nie! Sloboda kedykoľvek použiť hydromasáž nemusí byť pre vzdialeným snom, či už technicky alebo finančne. Ponúkame nafukovacie jacuzzi - možno nie sú vhodné do internátov, ale môžeme ľahko odporučiť oveľa lepšie miesta na ich inštaláciu.

  Čítať viac
 • Ktorý záhradný bazén si vybrať?
  Ktorý záhradný bazén si vybrať?
  1229 Zobrazení Páči sa

  Takmer každý sníva o tom, že bude mať vlastný bazén. Veľký záhradný bazén určite urobí senzáciu pri stretnutí s priateľmi a deti sa od neho budú len ťažko odlepovať. Navyše je to fantastický spôsob, ako stráviť lenivé letné popoludnie. Predtým, ako sa ponoríme do snov, pozrime sa na fakty. Výber záhradných bazénov je pôsobivý. Nafukovacie, rozťahovacie, stojanové - ale ako si medzi nimi vybrať dobrý bazén? Čo by ste mali vedieť, aby ste nekupovali nepotrebné príslušenstvo na úkor toho...

  Čítať viac
 • Prečo sa oplatí kúpiť skimmer?
  Prečo sa oplatí kúpiť skimmer?
  1168 Zobrazení Páči sa

  Toto mimoriadne užitočné zariadenie funguje dokonale s bazénovým čerpadlom. Kombinovaná sila obidvoch zariadení zaručuje 100% čistenie vody, takže takáto súprava by mala byť súčasťou vybavenia každého nadšenca kúpania v záhrade.

  Čítať viac
 • Ako zostaviť záhradný bazén?
  Ako zostaviť záhradný bazén?
  1281 Zobrazení Páči sa

  Základom je dokonale rovná zem. Podklad pre váš bazén, miesto, kam ho umiestnite, musí byť dokonale zarovnaný - nemožno ho položiť na kopcovitý povrch, svah a iné nerovnosti. Toto je najdôležitejšia vec, na ktorú by ste mali myslieť pri výbere umiestnenia vášho záhradného bazéna. Urobte si určite čas. Rozbalenie, zostavenie a vyrovnanie „kúpaliska“ odkladá začiatok vašej relaxácie, ale rozhodne sa to oplatí.

  Čítať viac
Showing 1 to 10 of 10 (1 Page)