Menu

Prečo sa oplatí kúpiť skimmer?

Toto mimoriadne užitočné zariadenie funguje dokonale s bazénovým čerpadlom. Kombinovaná sila obidvoch zariadení zaručuje 100% čistenie vody, takže takáto súprava by mala byť súčasťou vybavenia každého nadšenca kúpania v záhrade.

 

Prevádzka skimmerov

Úlohou štandardného bazénového čerpadla je čistenie vody od všetkých malých nečistôt, čo je možné vďaka špeciálnemu filtru. Avšak, ako si všimli majitelia väčších záhradných bazénov, na vodnej hladine sa hromadia väčšie nežiaduce veci ako sú napríklad listy, fragmenty kvetov alebo vetiev a podobne. Bežné čerpadlo sa s takýmito prekážkami nezaoberá, takže budete potrebovať skimmer pre bazén.

 

Jeho celé meno je „čistička povrchovej vody“, takže je navrhnutá tak, aby zachytávala akékoľvek znečistenie plávajúce na jej povrchu. Po pripojení čerpadla v záhradnom bazéne k zberaču vody bude filtrovanie vody doplnené zachytením väčších predmetov. Vďaka tomu nebude nič schopné upchať filter v pumpe, pretože zberná sieť účinne zachytí väčšie nečistoty. To vám umožní používať filter oveľa dlhšie, ako keď používate samotné čerpadlo.

 

A čo viac, ušetríte čas a nemusíte zbierať nechcené predmety plávajúce na povrchu vody sami.

 

Viac ako čistička

Prítomnosť skimmeru má ďalšiu dôležitú výhodu. Záhradný bazén si vyžaduje náležitú starostlivosť vrátane použitia špeciálne navrhnutej chémie bazénu. A tu vám pomôže práve skimmer.

 

Tento funkčný čistič je zariadenie 2 na 1: je vybavené automatom na bazénovú chémiu, takže investovaním do skimmeru ušetríte na špeciálnych nádobách, ktoré sa používajú na úpravu vody v bazéne s chlórovanými tabletami (tieto nádoby sa kupujú, pretože umiestnenie nechránených tabliet do bazéna vedie k zmenám farby pokovovania). Jediné, čo musíte urobiť, je hádzať chémiu bazénov do nádoby v skimmeri!

 

Pripravte sa na ďalšiu slnečnú sezónu, v ktorej strávite veľa príjemných chvíľ vo svojom bazéne. Aby ste si však mohli stále užívať krištáľovo čistú vodu, získajte aj tie správne nástroje - skimmer by mal byť určite medzi nimi.

 

Záhradné bazény a potrebné doplnky k nim na Vás čakajú v našom obchode!