Menu

Ako vybrať bazénovú filtráciu?

Hygiéna bazénovej vody je veľmi dôležitá, preto by jedným zo základných doplnkov väčších expanzných alebo stojanových bazénov malo byť filtračné čerpadlo. Pomáha odstraňovať častice a nečistoty vznášajúce sa vo vode, čím podporuje správnu účinnosť bazénovej chémie.

Stále viac bazénových setov obsahuje v balení filtráciu. Ak však potrebujete zariadenie kúpiť samostatne, mali by ste najprv venovať pozornosť objemu bazénu a priemeru jeho výstupných otvorov. Vývody sú zvyčajne vo veľkostiach 32 a 38 mm. Preto volíme filtračné čerpadlo s hadicou a závitom rovnakého alebo väčšieho priemeru ako otvor v bazéne, aby sme zaistili voľný prietok vody. V druhom prípade budete potrebovať redeukciu 38-32 mm.

Podrobnosti

Výrobcovia čerpadiel zvyčajne opisujú v parametroch rozsah kapacít, s ktorými by dané čerpadlo malo pracovať bezchybne. Odporúča sa tiež, aby horná hranica tejto hodnoty bola najmenej o 10% väčšia ako skutočný objem bazénu.

Výkon by mal byť natoľko dostatočný, aby sa voda v bazéne dokázala aspoň raz denne prefiltrovať. Čerpadlo, ktoré je príliš slabé, čistí vodu oveľa pomalšie ako by mala, čo znamená, že celý proces môže trvať dlho. V tomto prípade je tiež možné, že čerpadlo nebude schopné nasávať vodu zo vzdialenejších častí bazénu a bude ho čerpať iba z bezprostrednej blízkosti výstupného otvoru, čo znamená, že nemôže vyčistiť celý bazén.